Doplňkové penzijní spoření a důchodové spoření

S rokem 2013 se změnil systém zabezpečení na penzi a tato kniha jako první představila kompletní přehled všech novinek. Obsahuje nové podmínky pro získání státního důchodu a princip jeho výpočtu. Bez vyzdvihování nebo zatracování je představeno důchodové spoření ve druhém pilíři.
Autorovi se povedlo vysvětlit nové povinnosti OSVČ i zaměstnavatelů a novými zákony zaváděné pojmy. Uceleným zpracováním tématu zajištění na penzi autor lehce propojuje všechny souvislosti spoření a doprovází je názornými příklady. Jakou náhradu získalo staré penzijní připojištění je obsahem části věnující se třetímu pilíři a předdůchodu.
Že kniha není určena jen pro finančníky je zřejmé zařazením kapitoly vysvětlující od základu principy kolektivního investování s jednoduchými příklady. S autorem, který má pracovní zkušenosti z penzijní společnosti i z obhospodařování podílových, penzijních a hedge fondů, hladce projdete i legislativní souvislosti z oblasti daní, mezd, exekucí a dalších zákonů. Nelze než souhlasit s podtitulem knihy – své si najdou finanční poradci, zaměstnavatelé i budoucí důchodci. A na důchod je potřeba se vyzbrojit co nejdřív – přehled získáte právě díky této knize.

Název: Doplňkové penzijní spoření a důchodové spoření
Podtitul: pro finanční poradce, zaměstnavatele a budoucí důchodce
Autor: Lukáš Rubeš
ISBN: 978-80-260-3892-4, EAN: 9788026038924
Popis: brožovaná, 140 stran
Rok vydání: 2013

Kniha odráží legislativní situaci 2013 až 2015 (do změn platných od roku 2016)