O autorovi

Ing. Lukáš Rubeš působil šest let jako odborný garant penzijních produktů pro zkoušky odborné způsobilosti pořádané s akreditací ČNB.
Přehled o penzích získal díky pracovní zkušenosti v největší penzijní společnosti v ČR. Investování důchodových a účastnických fondů je mu také blízké díky jeho několikaleté zkušenosti v nebankovní investiční společnosti při správě majetku fondů podílových, investičních a penzijních. S investováním souviselo i jeho působení u tuzemského obchodníka s cennými papíry – jedničky v obchodování s deriváty a správě hedge fondů. Bohaté zkušenosti se státem dotovaným spořením má také z největší stavební spořitelny.

Se spuštěním změn spoření na penzi sepsal a knižně vydal na začátku roku 2013 přehled všech aspektů spoření na penzi. Sledování přípravy dalších změn v zabezpečení na penzi ho v roce 2014 přimělo k sepsání vlastního návrhu podpory „spoření na penzi“, které je jedním z dílků jakékoli změny zabezpečení na penzi uskutečněné v blízké či vzdálené budoucnosti … www.bezreformy.cz

Kontakt: Lukáš Rubeš

Poznámka:
Na těchto internetových stránkách jsou pro zjednodušení použity zkrácené či zjednodušené pojmy. Nerozlišuje se spoření a investování a nedodržuje se přesná legislativní terminologie penzijních produktů.